Повернутися до звичайного режиму

,=

Організація дошкільного виховання в селищі Машівка Полтавської області

Перші дитячі садочки в селищі Машівка (на той час селі Машівка, Карлівського району) існували ще в довоєнні роки. Зі спогадів наших односельців, у колгоспі «Країна Рад» діяло 4 відділки. При них були окремі хатинки, де перебували діти працівників-колгоспників.

Головою колгоспу виділялися люди з наряду, які й доглядали за дітьми дошкільного віку. Відповідної освіти, звісно ж працівники не мали. Вони слідкували, щоб малюки були чистенькі, нагодовані, розповідали їм казки, співали пісень, освічені – читали книжки, привчали до праці на землі. Для проведення занять із дошкільнятами запрошувались вчителі зі школи. У такі дитячі ясла приймалися діти з трьох місяців. Працювати доводилось по 10-12 годин, а іноді – цілодобово.

На жаль, дану інформацію ми підтвердити або спростувати не можемо, оскільки архівні дані до 1947 року не збереглися. Також і точної дати засну-вання ясла-садка «Ромашка» вказати не можемо.

На початку своєї діяльності колектив ясла-садка «Ромашка» складався лише з декількох осіб – завідуючої, вихователя, техробітниці і кухаря. У зв’язку із збільшенням кількості малюків у дошкільному закладі, розширю-вався і його штат.

У кінці 1966 року відновлено Машівський район з районним центром – селище Машівка. Зі слів машівчан дитячі ясла-садки продовжували функці-онувати в двох сільських хатках – ясла-садок на 4 групи і ясла-садок на одну групу.

Ясла-садок №1 «Ромашка», що знаходився за адресою вул. Жовтнева 18, займав простору одноповерхову будівлю. Він розташований поблизу селищного парку. Діяло чотири групи, весь колектив – 15 чоловік. Відвіду-вали садочок здебільшого діти працівників колгоспу «Україна». Очолювали дитячий садок (за даними книг наказів по ясла-садку №1) починаючи з 1947 року Собакар Н.О., Рябченко В.О., Вовк М.А., Михнюк Є.Д., Шепель Н.Д., Нечай К.Ф., Дука О.А., Литвиненко К.І., Келеберденко І.Ф., Бездітко Л.О., Бузова О.Ф., Фесенко Г.А., Займак В.С., Вернигора К.М., Крамаренко К.О., Полякова Г.Г.

,= 1984 рік

Кожна із завідуючих намагалася створити комфортні умови як для перебування малюків у садочку, так і для продуктивної праці всього колек-тиву. Ці жінки починали працювати вихователями, але за сумлінну працю їх згодом призначали на керівну посаду.

Ясла-садок №2 «Чебурашка» було відкрито в 1979 році. Знаходився за адресою вул. Леніна, 125а, збудовано по типовому проекту. Очолила садочок Труфанова Марія Андріївна. Дитячий садочок займав велику двоповерхову будівлю, розрахований на 140 місць (6 груп).

Новий рік у дитячому садочку 1983 рік

За даними книг наказів по ясла-садку №2, посаду завідуючої займали також Голобородько О.А., Пукась Л.В., Куніцина С.В., Гуда Л.Г.

,= 1989 рік

,= 1980

,= 1983 рік

Новий рік у дитячому садочку Калинка, Машівський ДНЗ Калинка 1984 рік

,= 1987 рік

,= 1989 рік

,= 1990 рік

,=1991 рік

,= 1992 рік

Новий рік у дитячому садочку Калинка, Машівський ДНЗ Калинка 1990 рік

,= 1986 рік

,= 2000 рік

До 1998 року в селищі Мащівка діяло два дошкільні заклади: ясла-садок «Ромашка» і ясла-садок «Чебурашка».

У зв’язку зі зменшенням народжуваності в селищі, влітку 1998 року відбулося злиття двох дошкільних установ у одну на базі ясла-садка «Чебурашка». Дитячий садок отримав назву «Калинка». Відвідування становило 140-160 чоловік. Очолила дитсадок Полякова Галина Григорівна.

Також дитячий садок очолювали Гуда Л.Г., Ющенко Л.П., Таран Ю.В.

Нині в ЗДО «Калинка» діє 6 вікових груп (118 дітей). Директор Машівського ЗДО "Калинка" – Фисун Оксана Василівна.

Весь колектив дитячого закладу становить 31 чоловік. Педагогічний колектив – 15 осіб, усі мають педагогічну освіту (8 – вищу, 7 – середню спеціальну педагогічну). Середній стаж роботи працівників близько 20 років, є ветерани (30 і більше років), 5 молодих спеціалістів.

,= 2017 рік


Нині в ЗДО «Калинка» діє 6 вікових груп (118 дітей). Директор Машівського ЗДО "Калинка" – Фисун Оксана Василівна.

Весь колектив дитячого закладу становить 31 чоловік. Педагогічний колектив – 15 осіб, усі мають відповідну педагогічну освіту (12 – вищу, 3 – середню спеціальну педагогічну). Середній стаж роботи працівників близько 20 років, є ветерани (30 і більше років), 5 молодих спеціалістів.

/Files/images/ЗДО Калинка.jpg

2021 рік

Кiлькiсть переглядiв: 1284

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.