,=

ДИТЯЧІ ЗАПОВІДІ ДЛЯ МАМ, ТАТ, ДІДУСІВ ТА БАБУСЬ

,= Шановні батьки! Пам'ятайте, що ви самі запросили мене у свою родину.

  • Колись я залишу батьківську оселю, але до того часу навчіть мене, будь ласка, стати людиною.
  • У моїх очах світ має інший вигляд, ніж у ваших. Прошу вас, поясніть мені, що, коли, чому, кожен із нас у ньому має робити.
  • Мої ручки ще маленькі — не очікуйте від мене досконалості, коли я застеляю ліжко, малюю, пишу або кидаю м'яча.
  • Мої почуття ще недозрілі — прошу будьте чутливими до моїх потреб.
  • Щоб розвиватись, мені потрібне ваше заохочення, не тиск. Лагідно критикуйте і оцінюйте, але не мене, а лише мої вчинки.
  • Давайте мені трохи самостійності, дозвольте припускатися помилок, щоб я на помилках вчився. Тоді я зможу самостійно при-ймати рішення у дорослому житті.
  • Прошу, не робіть усього за мене, адже я виросту переконаним у своїй спроможності виконувати завдання згідно з вашим очікуванням.
  • Я вчуся у вас усього: слів, інтонацій, голосу, манери рухатись. Ваші слова, почуття і вчинки повертатимуться до вас через мене. Тому навчіть мене бути кращою.
  • Я хочу відчувати вашу любов, хочу щоб ви частіше брали мене
  • на руки, пестили, цілували. Але будьте уважними, щоб ваша любов не перетворилася на милиці, що заважають мені робити самостійно кроки.
  • Любі мої, я вас дуже люблю! Доведіть мені, що ви любите мене також.

,=

,= Пам’ятка батькам від дитини!

 Не розбещуйте мене, цим ви мене псуєте.
 Не бійтеся бути вимогливими зі мною.
 Не давайте обіцянок, яких ви не можете виконати.
 Не змушуйте мене почувати себе меншим, ніж я є насправді.
 Не робіть для мене і за мене те, що я в змозі зробити сам(а).
 Не нарікайте на мене в присутності сторонніх людей.
 Не змушуйте мене відчувати, що мої провини – смертельний гріх.
 Не захищайте мене від наслідків моїх власних помилок – я вчуся на своїм досвіді.
 Дозвольте мені ставити запитання і отримувати чесні відповіді.
 Не карайте мене, коли я і так переживаю через невдачу.
 Окрім їжі, дайте мені тепло, сердечність, безпечний спокій і вашу любов.
 Нехай я ніколи не боятимуся втратити вашу любов.

Десять золотих правил виховання

,= Які батьки не мріють про те, щоб їхні чада зростали здоровими, щасливими і, звичайно, вдячними? Та далеко не всі досягають заповітної мети. Інакше давно зникла б горезвісна проблема батьків і дітей. Як же правильно виховувати своїх нащадків? Ось поради американського психолога Віктора Кляйна.
1. Стимулюйте інтелект дитини.
2. Формуйте у дитини самоповагу.
3. Навчіть дитину спілкуватися.
4. Стежте за тим, щоб дитина не перетворилася на „телемана”.
5. Виховуйте відповідальність і порядність.
6. Привчіть дитину пишатися своєю сім’єю, шанувати її традиції.
,= 7. Живіть у хорошому оточенні.
8. Будьте вимогливими.
9. Привчайте дитину до праці.
10. Не робіть за дітей те, що вони цілком зможуть зробити самі.
І запам’ятайте: якщо у важку хвилину саме ви опинитеся поруч – як друг, а не як бос, дитина, можливо, довірить вам свою „страшну таємницю” і прислухається до вашої поради.

Батькам на замітку

,= šДіти від двох до шести років повинні спати 10-12 годин на добу.
šДітям після чотирьох років спати вдень необов’язково, якщо вони не хочуть.
šПривчайте дітей лягати і вставати в один і той же час. У вихідні або канікулярні дні можна дозволяти дитині лягати на годину пізніше, але не на три-чотири.
šУ дитини обов’язково має бути своє, окреме ліжко. Його не слід ставити біля опалювальних приладів або вхідних дверей.
,= šДля купання дитини пошийте рукавичку із старого махрового рушничка. Губка швидко забруднюється, її важко відмити.
šНе замітайте кімнату, в якій знаходиться дитина, сухою щіткою або віником – порох підіймається і дитина ним дихає. Підлогу, меблі щодня протирайте вологою ганчіркою. Нехай у ній буде більше сонця і світла. Вдень вікна краще не завішувати.

Прислухаємося до мудрих порад

,= – Люби свою дитину. Радій з її присутності, приймай її такою, яка вона є, не ображай, не принижуй, не підривай її упевненості у собі, не піддавай несправедливому покаранню, не позбавляй своєї довіри, дай привід любити себе.
– Охороняй свою дитину. Захищай від фізичних і душевних небезпек, навіть – коли треба – жертвуючи власними інтересами і ризикуючи власним життям.
– Будь добрим прикладом для своєї дитини. прищепи їй повагу до традиційних цінностей, сам живи згідно з ними. Нехай у вашій сім’ї побутують чесність, скромність, гармонія.

Родинні свята.

,= Родинні свята. Як багато вони важать для дитини. Пригадаймо, як ми малими чекали на свій день народження. І справа була не тільки в подарунках, а в тому, що це твій день, коли ще більше відчуваєш, що тебе люблять, про тебе піклуються. Саме для відзначення дня народження вашої дитини пропонуємо деякі поради й ігрові матеріали.
Отже, найперша і найголовніша порада – зуміти залучити дітей до підготовки свята, а потім зробити їх головними дійовими особами.
,= Готуйтеся до дня народження заздалегідь. Обговоріть вдома, скільки дітей зможете запросити, враховуючи площу квартири, бюджет сім’ї. Найкраще запросити дітей одного віку. Розішліть гостям запрошення, які ви підготуєте разом з іменинником. Для оформлення запрошень скористайтеся клаптиками тканини, фломастерами, кольоровим папером, пофантазуйте – і вийдуть зворушливі слоненята та каченята... текст, складений з гумором, вигадкою, пишіть на звороті. Неодмінно вкажіть куди, на котру годину запрошений гість.
Разом з дитиною готуйте ігри для гостей. Наприклад, гра „Домалюй кота”. На аркуші паперу намальований кіт без очей, хвоста. Все це та ще ніс, язик, бантик треба домалювати.
,= Можна влаштувати веселу гру „Хто перший?”
Або „Іменинна ромашка”. Вирізають з цупкого паперу пелюстки та жовтий кружок. На зворотному боці пелюсток завдання: „Виконай для іменинника пісню”, „Затанцюй”, „Розкажи віршика” тощо.
,= Можна влаштувати „Художню майстерню”. Розкладіть на столі папір, олівці, фарби. Коли діти вже трохи втомляться, запропонуйте їм намалювати будь-який малюнок. Роботи дітей потім підшийте в один альбом. Ця чудова згадка залишиться на довгі роки.

,=

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 999

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.