Виховання дитини-шульги

,= Близько 10 відсотків населення планети - шульги. Медичні дослідження показують, що вони мають однакові з правшами психічні здібності та соціальні досягнення.
Що ж породжує ліворукість?
Деякі гінекологи і лікарі - неонатологи схиляються до думки, що близько половини шульг стають такими в результаті патологічної вагітності, або внаслідок родових травм, після яких права півкуля мозку бере на себе деякі фізіологічні функції лівої. Ще одною причиною може бути генетична схильність (при наявності ліворукості родичів).
,= Рука, якою пише дитина не є визначальним фактором. Наприклад, багато хто пише, їсть і зачісуються однією рукою, а зубну щітку і ракетку тримає в інший.
Аналізуючи причини виникнення ліворукості, не можна не звернути увагу на асиметрію півкуль головного мозку. Права і ліва півкулі мозку функціонують по-різному, причому у більшості людей ліва домінує над правою, що говорить про більшу досконалість правої частини тіла. У шульг права частина мозку домінує над лівою, отже, такі люди краще володіють лівою стороною тіла.

Як визначити, що дитина - шульга?

Визначити це можна вже у 3 місяці. Більш чітко і достовірно провідна рука у дитини визначається до 4 років: саме нею ваш малюк буде намагатися взяти ложку, іграшку або кинути м'ячик.
/Files/images/psiholog/livoruchka-2.jpg Запропонуйте дитині намалювати малюнок спочатку лівою, а потім правою рукою і проаналізуйте, яке зображення вийшло краще.
Поспостерігайте за тим, якою рукою він частіше користується у побуті, яка нога домінує під час руху.

Якщо малюк шульга, чи варто його переучувати?

Що ж робити, якщо Ви переконалися в тому, що ваш малюк 100%-ий шульга? Переучувати дитину чи ні? Тим більш досвід педагогічної практики показує, що перевчити шульгу важко, але можливо.
,= Особливо старанно намагалися це робити вихователі дитячого садку і вчителі у школі. У процесі переучування дитина стає дратівливою, неспокійно спить. Пізніше з'являються ще більш серйозні порушення: головні болі, млявість, невпевненість у собі. У результаті розвиваються невротичні реакції і нервові тики, енурез, досить часто порушується темп і ритм мови, що призводить до заїкання. Кожна третя дитина, що страждає порушенням здатності до читання - це переучений шульга.
Сьогодні і педагоги, і психологи, і лікарі одностайні в думці: дитину – шульгу переучувати не потрібно! Її слід підтримати і допомогти безболісно адаптуватися до нашого «праворукого» світу.

Отже, дитину треба вчити писати кожну літеру окремо - методика
/Files/images/psiholog/levsha.jpg безвідривного письма дитині-шульзі не підходить і тільки викликає зайві труднощі у навчанні. Зараз вже існують спеціальні навчальні «прописи для шульг».
Труднощі можуть виникнути в навчанні читанню і рахунку, тому що і читати, і складати числа дитина підсвідомо буде прагнути справа наліво.
Коли будете вчити Вашого малюка зав'язувати шнурки, сідайте не поруч з ним, а навпроти нього - в цьому випадку він буде бачити рух Ваших рук у правильному напрямку.
Неодмінно попередьте вихователів дошкільних установ і вчителів, що ваша дитина - шульга, і забороніть їм його переучувати!
Пам'ятайте, що ліворукі дітлахи більш енергійні і рухливі ніж їх «праворукі» однолітки, тому не сковує їх активність та ініціативу.
Врешті решт, ліворукість - не порок, не дефект, а в якомусь сенсі навіть деяка перевага. Оскільки величезна більшість людей - правші, майже всі машини, інструменти і пристосування зроблені для них. Їм немає необхідності розвивати ліву руку. А шульга змушений користуватися правою рукою і таким чином розвивати її.У результаті багато шульг можуть з однаковою спритністю працювати обома руками.
,= "Найздібніші" серед ліворуких дітей, якщо не змушувати їх переучуватися, можуть виявити високі показники психічного розвитку, математичні здібності, особливі досягнення в художній та музичній творчості.
Багато геніїв були шульгами, наприклад, найкращі скульптори усіх часів - Леонардо да Вінчі і Мікеланджело; видатні полководці - Македонський, Наполеон; письменники - Л. Керролл, М. Твен, актор Чарлі Чаплін; соліст групи "Бітлз" сер Пол Маккартні, акторка Мерилін Монро і багато інших.
Але найголовніше - увесь час переконуйте свого малюка, що він нічим не гірше інших і йому під силу подолати будь-які труднощі у навчанні.

,=,=

Кiлькiсть переглядiв: 628

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.